Petek Panel

Petek panel, ambalaj ve nakliyat sektöründe sıklıkla kullanılan, karton malzemeden üretilmiş, dikey taşıma mukavemeti yüksek bir malzemedir. Artan taleple birlikte nakliye ve ambalaj endüstrisinde kullanılan karton kutular artık pazar talebini karşılayamamaktadır. Karton su ve neme karşı dayanıklı olamaz ve raf ömrü çok kısadır. Petek paneller kraft ve testliner cinsi kağıtların bal peteği görünümünden yola çıkarak özel yöntemlerle birleştirilmesinden elde edilen dolgu ve ambalaj malzemeleridir. Petek paneller ile tekstil, mobilya ve nakliye sektörlerinde ki ürünlerinizi koruyabilirsiniz.

Petek panel nakliye sektöründe beklentilerin gelişmesiyle birlikte, ambalaj endüstrisinde giderek daha fazla kullanılmaktadır. Artı olarak naylon ambalaj malzemelerine göre karton petek paneller sağlam, yüksek mukavemet gücüne sahiptir. Uzun ömürlüdür, geri dönüştürülebilir ve karton petek panel birçok sektörde ahşap, kağıt ve diğer geleneksel ambalaj malzemelerin yerini almaktadır.

Petek Panel
Petek Panel
Petek panel firmamızın son teknoloji ekipmanları ve uzun yıllara dayanan tecrübesi ile aktif olarak üretimi ve satışını...

Genel Bilgiler

Petek panel firmamızın son teknoloji ekipmanları ve uzun yıllara dayanan tecrübesi ile aktif olarak üretimi ve satışını gerçekleştirdiği bir malzemedir. Sektörden gelebilecek her türlü ebat, kalınlık ve adetlerde talebe cevap verebilmekteyiz. Memnuniyet garantisi ile sunduğumuz kaliteli petek paneller İstanbul başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışından sipariş almaktadır.

Panel Petek Avantajları Nelerdir?

Panel petek avantajları arasında bahsedebileceğimiz en önemli özellik dayanıklılığı ve yüksek koruyuculuğu olacaktır. Panel peteklerin sağlamlığı aslında hücre çekirdeğinin boyutuna ve ağırlığına bağlıdır. Hücre boyutu ne kadar küçükse, yükseklik ne kadar küçükse mukavemet o kadar büyük olacaktır.

Petek panelin avantajları arasında şunları sayabiliriz:

 • Hafif özgül ağırlığa sahip bir malzemedir.
 • Eşya yahut pakete ekstra bir ağırlık katmaz.
 • Hafifliğine rağmen yüksek mukavemet gücüne sahiptir.
 • Çift yönlü kullanıma uygun yapısı ile yapay ve dikey yüzeylere uygulanabilmektedir.
 • Uygulaması son derece kolaydır ve herkes tarafından kullanılabilir.
 • Ağırlığı yüzeye dağıtarak taşımada ve depolamada kolaylık sağlamaktadır.
 • Isı ve neme karşı dayanıklı olup darbelere karşı yüksek seviyede koruma sağlar.
 • Titreşimi önlemesi, mükemmel tampon vazifesi üstlenmesi ve yüksek yük kapasitesi ile tercih edilmektedir.
 • %100 çevre dostu bir malzemedir. Üretimi aşamasında atık oluşturmaz ve geri dönüşüm oranı yüksektir.
 • İstenilen ebatta ve kalınlıkta üretilebilmekle beraber, baskı ve renk seçenekleri ile özelleştirilebilir. Böylelikle markanıza prestij kazandırır.

Petek panellerin sunduğu avantajları özetleyecek olursak: Daha sert, daha hafif, daha sağlam, daha sürdürülebilir, daha esnek ve tamamen geri dönüştürülebilir olduğunu söyleyebiliriz.

Petek Panel Kullanım Alanları

Petek panel ambalaj sektörüne yenilik getiren, hafif maliyetli bir malzeme olup, kullanım alanları çok geniştir. Genelde nakliye esnasında paletlerin alt ve üstlerine konularak dayanıklılık sağlamaktadır. Birçok sektör tarafından eşyaların güvenli şekilde nakliye ve depolanması için karton panel petekler sıklıkla kullanılmaktadır.

Petek karton panel kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

 • Karton petek paneller paletlerin alt ve üst korumalarında ahşap ve plastik koruyucuların yerine kullanılmaktadır.
 • Mobilya, beyaz eşya sektöründe eşyanın çizilme ve darbelere karşı korunmasında kullanılmaktadır.
 • Kapı, mobilya ve bazı sektörlerde dolgu malzemesi olarak tercih edilmektedir.
 • Ayraç veya seperatör olarak başta tekstil olmak üzere birçok sektörde kullanılmaktadır.
 • İnşaat ve dekorasyon sektöründe koruyucu olarak depolama ve uygulama aşamalarında kullanılmaktadır.

Petek Panel Ölçüleri

Petek panel ölçüleri standart olarak 10 mm ile 100 mm kalınlığında siparişe göre üretilmektedir. En çok talep edilen petek panel, 18 mm kalınlığında olup hücre çekirdeğinin boyutları 10 mm ile 25 mm arasındadır. Gramaj olarak 120 gr ile 170 gr aralığında yoğunluğa sahip kartonlardan üretilebilmektedir.

Müşterilerden gelecek olan özel petek panel siparişi değerlendirilip her türlü ebat ve kalınlıkta üretim sağlamak mümkündür.

Petek Panel Fiyatları

Petek panel, hafifliği ve esnekliğinin yanında son derece uygun fiyatları sebebiyle ambalaj sektöründe plastik bazlı malzemelerin yerini almayı başarmıştır. Panel petek fiyat listesi malzemenin et kalınlığına ve hücre kalınlığına ve dış genişlik ebatlarına göre oluşturulmaktadır. Ölçü ve kalınlık yönünden çok çeşitli olduğu için her bütçeye uygun karton paneller temin edebilmem mümkündür.