Karton Köşebent

Karton Köşebent, nakliye ve depolama sırasında ürünün bütünlüğünü korumaya yardımcı olan hafif köşe koruyucu malzemedir. Kartondan yapılması yönüyle maliyeti düşük olduğu için nakliye sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerde tercih edilmektedir. Karton köşebentler, ek kolon gücü ve yük stabilizasyonu sağlamaya yardımcı olmaktadır. Karton köşebent kullanım alanları tahmin edilenden çok daha fazladır.

Paketleme işlemlerinin günümüzde vazgeçilmez parçalarından biri olmuştur. Koruma seviyesi incelendiğinde oldukça başarılı olan bu hafif malzeme, ayrıca depolamaya destek olduğu için tercih edilmektedir. Nakliye ve depolama aşamasında ürün veya paletin üst üste konulması karton köşebentler sayesinde oldukça kolaydır.

Kraft Köşebent
Kraft Köşebent
Kraft köşebent, eşyaların nakliyesi esnasında zarar görmesini engellemek amacıyla üretilmiş karton köşe koruyucuların ad...
Çentikli Köşebent
Çentikli Köşebent
Çentikli köşebent, kraft köşebent ürün grubunun bir alt çeşididir. Kraft köşebentler köşeli paketlemeler için uygunken,...
Kilitli Köşebent
Kilitli Köşebent
Ambalajlanan ürünü; dışarıdan gelecek darbelere, aşırı yüklemelere ve dağılmalara karşı korur. Nakliye ve stok esna...
Baskılı Köşebent
Baskılı Köşebent
Ürünlerin bir arada kalmasını sağlarken, reklam imkanı sunar. Malzeme yüklemesinde ve taşımasında destek ve koruma...
Asimetrik Kağıt Köşebent
Asimetrik Kağıt Köşebent
Preslenmiş mukavvadan üretilir. Çift taraflı asimetrik özelliği sayesinde çok çeşitli kombinasyonlarda kullanılabil...
Neme Dayanıklı Köşebent
Neme Dayanıklı Köşebent
Ambalajlama sırasında oluşabilecek zararlara ve ezilmelere karşı ürünü korur. Taşınacak ürünün muhafazasını güçlend...
Yapışkanlı Köşebent
Yapışkanlı Köşebent
Yapısında bulunan yapışkanla önemli kullanım kolaylıkları içerir. Köşebent üzerine hotmelt tutkalının yapıştırılmas...
U Köşebent
U Köşebent
Ürünlerin nakliyesi sırasında oluşabilecek hasarlara karşı üstün kenar koruması sağlar. Aşındırıcı olmayan pürüzsüz...

Karton Köşebent Fiyatları

Karton köşebent fiyatları sağladığı faydaya göre oldukça uygun aralıktadır. Uygun maliyetleriyle tek kullanımlık olarak tercih edilen karton köşebent, nakliye ve depolama işlemlerinin en büyük yardımcısı konumundadır. Satışı toptan olarak gerçekleştirilen karton köşe koruyucular, isteğe göre özel ebatlarda üretilebilmektedir.

Karton köşebent fiyatları istenilen renk, boya ve baskıya göre değişebilmektedir. Toptan satışlarda birim maliyeti düşük olduğu için özel üretim ürünlerimize rağbet fazladır. Karton Köşebent üreticileri sektöründe lider marka olan Arton Ambalaj, bireysel ve kurumsal müşterileri için uygun fiyat listeleri sunmaktadır. Pahalı ambalaj malzemeleri ile kıyaslandığında aynı korumayı gerçekleştirebilen ürün çeşitleri için firmamızdan muhakkak teklif isteyin.

Karton Köşebent Nasıl Yapılır?

Karton köşebent, bir ürünün üretiminden itibaren güvenle son kullanıcıya ulaşmasını amaçlayan malzemedir. İmalatı %100 geri dönüştürülmüş gri karton, HT Kraft ve dekstrinli tutkal ile yapılmaktadır. %100 geri kazanılmış gri kartonları birbirine yapıştırmak için kullanılan dekstrin tutkalı patates, buğday ve mısır nişastasından oluşmaktadır. Sıfır atık bırakan, doğa dostu bir üründür. Karton köşebentler geleceğimizi düşünerek, sıfır atık bilinci ile imal edilmektedir.

Karton köşebent makinası aracılığıyla ölçüleri standart veya özel ebatlarda, baskılı veya baskısız olarak, istenilen renkte imal edilebilmektedir. Kanat açıklığı, et kalınlığı müşteri talebine göre belirlenebilmektedir. Kalınlıkta 3 mm’den 10 mm’ye kadar üretim mümkündür.

Karton Köşebent Kullanım Alanları

Karton köşebent, ürün ve ekipmanların hasar görmesini önlemek, nakliye ve depolanma sırasında dikeylik ve stabilite sağlamak için kullanılan aksesuardır. Nakliye ve stok aşamasında malzemenin kolay taşınması, zarar görmemesi ve ağırlığın eşit dağılımına katkı sağlamaktadır. Daha birçok avantajı bulunan karton köşebentlerin kullanım alanları günden güne yaygınlaşmaktadır. Başta beyaz eşya sektörü olmak üzere elektronik eşya sektörü, gıda sektörü ve nakliye sektörü tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır.

Karton köşebent kullanım alanları şunlardır:

 • Malzeme veya paketin depolama alanında kolay taşınmasını sağlayarak, paletleri üst üste koymak için ara boşluk oluşturur.
 • Nakliye esnasında aracın içerisinde maksimum güvenlik oluşturarak, birden fazla paleti üst üste koyma imkanı sağlar.
 • Çemberin ambalaja zarar vermesini engelleyerek, ezilmesini, ambalajın deforme olmasını ve ürün kaybı riskini önler.
 • Uzun yol taşımacılığı ile uğraşan uluslararası nakliye sektörünün en büyük yardımcı aksesuarları arasında yer almaktadır.
 • Mobilya, beyaz eşya, elektronik eşya, gıda, cam malzemeler, mermer, silindirik eşyalar ve daha birçok sektör tarafından tercih edilmektedir.
 • %100 Geri dönüştürülebilen karton malzemeden üretilmesi, imalatında atık oranının çok az olması, sağlığa ve doğaya zararlı maddeler içermemesi gibi avantajlarıyla doğa dostudur.
 • Özellikle baskılı karton köşebent ürün çeşitleri, kullanan firmanın marka değerinin ve marka hakkında pozitif izlenimin artmasına yardımcı olmaktadır.
 • Kargo ve diğer bireysel taşıma faaliyetlerinde ürünün zarar görmesini engelleyerek güvenle hedef adrese ulaşmasını sağlamaktadır.
 • Özellikle e-ticaret sektöründe satıcıların paketleme işlemlerini kolaylaştırarak, olumlu geri dönüş almalarını sağlamaktadır.
 • Uygulaması son derece kolay olduğu için uzman yardımı almadan herkes tarafından kullanılabilmektedir.
 • Ayrıca hızlı ve pratik bir ambalaj/koruma ürünü olarak zamandan tasarruf sağlamaktadır.