Kraft Köşebent

Kraft köşebent, eşyaların nakliyesi esnasında zarar görmesini engellemek amacıyla üretilmiş karton köşe koruyucuların adıdır. Günümüzde nakliye işlemleri her ne kadar profesyonel firmalar tarafından yapılsa bile olası zararları minimize etmek için yöntemler geliştirilmiştir. Bunların başında ambalajlama yöntemleri gelmektedir. Kraft köşebentler, kare ürünleriniz için son derece hafif ve kullanışlı kenar koruyuculardır.

Kraft köşebent, karton olması yönüyle ambalajlama teknolojileri üzerine geliştirilen maliyeti en uygun ürünlerden bir tanesidir. Son derece hafif, kullanışlı bir köşe ve kenar koruyucudur. Kenar koruması, palet koruması, ağırlığın sabitleştirilmesi, istifleme kabiliyetini artırması gibi birçok avantajı ile paketlemeye katkı sağlamaktadır.

Uzunluk (mm) Birinci Kanat (mm) İkinci Kanat (mm) Kalınlık (mm)
50-5000 30 - 45 30 - 45 2 - 8
50 - 100 50 - 100 3 - 10

Kraft Köşebent Kullanım Avantajları

Kraft köşebent ölçüleri ve kalınlığı talebe göre üretilebilen özel bir paketleme ürünüdür. Esnekliği ve pratikliği sayesinde kullanım yelpazesi oldukça geniştir. Günümüzde her türlü köşeli eşyanın taşınmasında güvenliği üst seviyeye çıkarabilmektedir. Hemen her sektöre hitap edebilen bu ürün, avantajları oldukça fazla bir koruyucu malzemedir.

Kraft köşebent kullanım avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Herkes tarafından uygulanabilen bir malzeme olduğu için uzmanlık gerektirmeyen kraft köşebent, iş gücünden tasarruf sağlar.
 • Doğayı kirletmeyen, %100 çevre dostu ve geri dönüşümlü basit bir malzemeden (karton) imal edilmiştir.
 • Yüzey çiziklerini, köşe hasarlarını önleyen bu mucizevi malzeme daha güvenli eşya taşıma imkânı sunar.
 • Özellikle nakliye şirketleri tarafından tercih edilen karton köşe koruyucuları, sağlıklı ve tek kullanımlık olmasıyla müşteri güvenini artırır.
 • Eşyaların nakliye araçlarında taşınması esnasında istif düzenini, taşınmasını ve tahliyesini kolaylaştırır.
 • Depolama için alan kaybını azaltırken, taşıma aşamasında en az boşluk oluşturarak olası çizilme, ezilme gibi hasarları engeller.
 • Çok yönlü kullanıma uygun yapısı olduğu için paket/paletin içine veya dışına yönelik koruma sağlayabilir.
 • Günümüz şartlarında önemli kabul edilen “taşıma güvenliği” konusunda markanızın farkındalığını artırarak, pozitif imaj oluşturmanıza yardımcı olur.

Kraft Köşebent Fiyatları

Kraft köşebent fiyatları piyasada bulunan diğer paketleme ürünlerine göre oldukça uygundur. Sunduğu artılar düşünüldüğünde her bütçeye ve talebe uygun bir ürün olduğu açıkça ortaya çıkan Kraft köşebent, fiyatı ebatlarına göre değişebilen bir üründür. Ayrıca ürünün kalınlık, ebat, renk, baskı, yapışkanlık gibi ekstra özellikleri fiyatını etkilemektedir.

"Her şeyden önce malzeme kalitesine ve baskılara karşı mukavemetine dikkat edilmesini müşterilerimize tavsiye etmekteyiz."

Firmamızın hazırlamış olduğu ve uygun teklifleri ile kullanımını yaygınlaştırmayı hedeflediği kraft köşebent fiyat listesi için 0262 653 10 84 numaralı müşteri danışma hattımızı arayabilirsiniz.

Neden Kraft Köşebent Kullanmalıyız?

Kraft köşebent kullanımındaki amaçların başında; ambalajlanan ürünün tüketici adresine ulaştırılana kadar maksimum düzeyde korunmasını sağlamak gelmektedir. Neme, aşınmaya, darbelere karşı bir eşyanın veya paketin korunmasında en pratik çözümdür.

“L” şeklinde köşebentler, köşelere yerleştirildikten sonra kanatları diğer köşeye uzanacak şekilde ayarlanabilmektedir. Uzunluk ölçüleri çok çeşitli olan kraft köşebentlerin kalınlıkları ihtiyaca göre 10 mm’ye kadar çıkabilmektedir.

Kraft köşebent, bireysel ve kurumsal düzeyde her kullanıcıya ekonomik fiyatları ile hitap edebilmektedir. “Neden kullanmalıyız?” sorusuna cevaben aşağıdaki maddeleri sıralayabiliriz:

 • Ambalajlanan ürünü tüketiciye ulaşana dek dış etkenlerden korur.
 • Ürünün korunmasına katkı sağlayarak zarar görmesini önler.
 • Oldukça ekonomiktir, istenilen ölçülerde üretilebilir.
 • Taşıma ve stoklama esnasında alan kaybı yaratmaz.
 • Geri dönüşümlüdür ve farklı kullanım şekillerine uygundur.
 • Çevre dostudur, doğaya zarar vermez.
 • İş gücü ve malzemeden tasarruf yapılmasını sağlar.
 • Kolay ve pratik kullanım özelliğine sahiptir.
 • İsteğe göre değişik renk ve tasarımlarda üretim yapılabilir.

Nakliyat esnasında ne kadar dikkat edilirse edilsin paketleme tedbirleri alınmadan sürtünme veya darbelerin vereceği zararın önüne geçmek mümkün değildir. “Sıfır risk, güvenli taşıma” için ambalajlamanın önemi gün geçtikçe artmaktadır. En pratik tedbir olan karton koruyucular ile eşyalarınızda, sizde rahat bir nefes alabilirsiniz.

Ürün Talep Formu