Çentikli Köşebent

Çentikli köşebent, kraft köşebent ürün grubunun bir alt çeşididir. Kraft köşebentler köşeli paketlemeler için uygunken, çentikli köşebentler sayesinde oval paketlemeler için de koruma sağlanabilir. Oval ve silindir şeklindeki ürünlerinizin korumasını çentikli köşebent ile sağlayabilirsiniz.

Taşıma ve nakliye esnasında yaşanabilecek sürtünmeler ya da kazalar hem firmayı hem de eşya sahibini zarara uğratmaktadır. Bu yönüyle nakliye işlemleri stresli bir süreç olarak kabul edilmektedir. Eşya koruma amacıyla geliştirilen paketleme yöntemlerinin bir ürünü olan Kraft köşebent sayesinde olası riskler azaltılmıştır.

Çentikli köşebent, silindirik yapıda bulunan metal, plastik, mobilya gibi ürünlerin kenar korumalarını sağlayabilmektedir. Başlangıç noktası paketin kenar yüzeyine yerleştirildiğinde çentikleri bağımsız olarak bükülebildiğinden dolayı oval yüzeyin şeklini alarak monte edilmektedir.

Uzunluk (mm) Birinci Kanat (mm) İkinci Kanat (mm) Kalınlık (mm)
50-5000 30 - 45 30 - 45 2 - 8
50 - 100 50 - 100 3 - 10

Çentikli Köşebent Kullanım Avantajları

Çentikli köşebent, uygulaması ve koruma oranı yüksek bir malzeme olduğu için tercih edilmektedir. Oval eşyaların paketlenmesinde büyük kolaylık sağlaması en büyük avantajıdır. Silindir şekline sahip aklınıza gelebilecek her nesneye kenar koruması için kolaylıkla uygulanabilir.

Mesela oval mobilyalar, silindirik yapıda mermerler, büyük sanayi malzemeleri gibi birçok eşya için tercih edilebilir. Bu eşyaları taşıma esnasında korurken depolama esnasında büyük kolaylık sunmaktadır.

Çentikli köşebent kullanım avantajları kısaca şu şekildedir:

 • Uygulaması çok pratik ve kolay olup uzman gerektirmeden kullanılabilir.
 • Ahşap, plastik, cam, metal bazlı her türlü eşyanın kenar korumasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
 • İhtiyaca binaen istenilen ebatlarda ve kalınlıkta üretilebilmektedir.
 • Ambalaj ürünlerinin satıldığı her noktada bulabileceğiniz, maliyetleri uygun ve temini kolay bir malzemedir.
 • Uygun maliyetleri nedeniyle tek seferlik “kullan-at” mantığıyla tercih edilebilir.
 • Nakliyat sektöründe sürekli taşıma işlemi yapan firmalar için üstün koruma sağlayarak, firmanın ön plana çıkmasına katkıda bulunur.

Çentikli Köşebent Fiyatları

Çentikli köşebent fiyatları, normal Kraft köşebentlerle aynı maliyetlere üretilip satılabilmektedir. Aynı makineden üretimi sağlanan köşebentin tek farkı belirli aralıklarla çentikler şeklinde yapıya sahip olmasıdır. Bükülebilen yapısıyla her türlü oval malzemenin kenarına entegre olabilen köşebent, en uygun paketleme ürünleri arasında yer almaktadır.

Paket ve ambalaj ürünleri arasında yüksek maliyetlere satılan çeşitli ürünlerin yaptığı koruma işlevini çentikli köşebentler basit yapısına rağmen sağlayabilmektedir. Kartondan üretilen bu malzeme 2-8 mm veya 3-10 mm ebatlarında satışa sunulmuştur. Kalınlıkları ile eşya ile dış etkenlerin arasında amortisör görevi üstlenebilmektedir.

Çentikli köşebent fiyatı hakkında daha detaylı bilgi verebilmemiz için vereceğiniz siparişin detaylarını öğrenmemiz gerekmektedir. Firmamızdan teklif alabilmek için “İletişim” sayfamızdan form doldurabilir veya 0262 653 10 84 nolu danışma hattımızdan bizi arayabilirsiniz.

Neden Çentikli Köşebent Kullanmalıyız?

Çentikli köşebent, ölçüleri esnek bir ürün olmakla beraber, kullanım avantajları sayılamayacak kadar çoktur. Her şeyden önce bu ürün doğa dostu, %100 geri dönüşümlü bir malzemeden, kartondan imal edilmektedir. Kullanımı pratik, etkisi üst seviyelerdedir. Müşteri taleplerine uygun olarak farklı renklerde, ebat ve kalınlıklarda üretilebilir.

Yapışkanlı, baskılı veya farklı renklerde temin etmek mümkündür. Pahalı, hammaddesi plastik olan ambalaj ürünlerinin sağladığı koruma işlevini basit yapısına rağmen daha etkili bir şekilde yerine getirir.

Bunlarla beraber çentikli köşebent kullanmamız için diğer başlıca sebepler şu şekilde sıralanabilir:

 • Dairesel yapıdaki ürünlerin korunmasını sağlar.
 • Karton köşebent malzemesine özel bir yöntem ile çentikler açılarak üretilir.
 • Düşük maliyetlidir ve farklı birçok sektörde güvenle kullanılabilir.
 • %100 geri dönüştürülebilir niteliktedir.
 • İhtiyaca göre farklı şekillerde üretimi mümkündür.
 • Çevre dostudur, doğaya zarar vermez.
 • Kolay ve pratik kullanım özelliğine sahiptir.

Firmamızın ürettiği 1.sınıf kaliteli malzemeden imal edilen ve maksimum korumayı sağlayan karton, çentikli köşebent ürünler hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Ürün Talep Formu