Çentikli Köşebent

Çentikli köşebent, kraft köşebent ürün grubunun bir alt çeşididir. Kraft köşebentler köşeli paketlemeler için uygunken, çentikli köşebentler sayesinde oval paketlemeler için de koruma sağlanabilir. Oval ve silindir şeklindeki ürünlerinizin korumasını çentikli köşebent ile sağlayabilirsiniz.

Taşıma ve nakliye esnasında yaşanabilecek sürtünmeler ya da kazalar hem firmayı hem de eşya sahibini zarara uğratmaktadır. Bu yönüyle nakliye işlemleri stresli bir süreç olarak kabul edilmektedir. Eşya koruma amacıyla geliştirilen paketleme yöntemlerinin bir ürünü olan Kraft köşebent sayesinde olası riskler azaltılmıştır.

Çentikli köşebent, silindirik yapıda bulunan metal, plastik, mobilya gibi ürünlerin kenar korumalarını sağlayabilmektedir. Başlangıç noktası paketin kenar yüzeyine yerleştirildiğinde çentikleri bağımsız olarak bükülebildiğinden dolayı oval yüzeyin şeklini alarak monte edilmektedir.

Çentikli Köşebent Kullanım Avantajları

Çentikli köşebent, uygulaması ve koruma oranı yüksek bir malzeme olduğu için tercih edilmektedir. Oval eşyaların paketlenmesinde büyük kolaylık sağlaması en büyük avantajıdır. Silindir şekline sahip aklınıza gelebilecek her nesneye kenar koruması için kolaylıkla uygulanabilir.

Mesela oval mobilyalar, silindirik yapıda mermerler, büyük sanayi malzemeleri gibi birçok eşya için tercih edilebilir. Bu eşyaları taşıma esnasında korurken depolama esnasında büyük kolaylık sunmaktadır.

Çentikli köşebent kullanım avantajları kısaca şu şekildedir:

  • Uygulaması çok pratik ve kolay olup uzman gerektirmeden kullanılabilir.
  • Ahşap, plastik, cam, metal bazlı her türlü eşyanın kenar korumasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
  • İhtiyaca binaen istenilen ebatlarda ve kalınlıkta üretilebilmektedir.
  • Ambalaj ürünlerinin satıldığı her noktada bulabileceğiniz, maliyetleri uygun ve temini kolay bir malzemedir.
  • Uygun maliyetleri nedeniyle tek seferlik “kullan-at” mantığıyla tercih edilebilir.
  • Nakliyat sektöründe sürekli taşıma işlemi yapan firmalar için üstün koruma sağlayarak, firmanın ön plana çıkmasına katkıda bulunur.
Uzunluk (mm) Birinci Kanat (mm) İkinci Kanat (mm) Kalınlık (mm)
50-5000 30 - 45 30 - 45 2 - 8
50 - 100 50 - 100 3 - 10
Ürün Talep Formu